Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

Latvieši

Jānis Baumanis // World RX

Vārds: Jānis Baumanis
Dzimšanas datums: 15.06.1992.
Tautība: latvietis
Komanda TEAM STARD
Automobilis: Ford Fiesta

Jānis Baumanis pirmo reizi uz starta izgāja vien 15 gadu vecumā, piedaloties kroskarta sacensībās, un ātri kļūstot plašāk pazīstams arī ārpus Latvijas robežām. Savu ceļu, lai kļūtu par pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku, Jānis sāka 2008. gadā, kad viņš pirmo reizi izmēģināja spēkus rallijkrosā, startējot NEZ čempionātā. Divās nākamajās sezonās Baumanis izcīnīja trīs čempiona titulus – divus dzimtajā Latvijā un vienu Baltijā. 2 gadus pēc tam, kad FIA Eiropas čempionāta Super1600 klasē par čempionu kļuva Reinis Nitišs, Jānis Baumanis atkārtoja Nitiša sasniegumu, tādējādi 2015. gadā FIA kronēja vēl vienu čempionu no Latvijas – Baumanis kļuva par Eiropas Čempionu Super1600 klasē, kā arī izcīnīja Igaunijas rallijkrosa čempiona titulu.

Baumanis, kā `wildcard` braucējs, piedalījās 2015. gada World RX noslēdzošajā posmā Argentīnā, kur, kā pārsteigums visiem, iekļuva finālā un izcīnīja ceturto vietu. Pēc atsevišķām sacīkstēm pasaules čempionātā 2014. un 2015. gadā, Baumanis 2016. gadā veica pilnu sezonu World RX Team Austria sastāvā un labāko rezultātu sasniedza Barselonā, izcīnot ceturto vietu, sezonu noslēdzot 9. pozīcijā. 2017. gadā pārgājis uz Team STARD, Baumanis spilgti izcēlās, iekļūstot Latvijas posma finālā, kur izcīnīja piekto vietu. Kopvērtējumā – 12. pozīcija. Šosezon Baumanis turpina braukt ar Ford Fiesta, Team STARD sastāvā, cerot pirmo reizi kāpt uz pjedestāla. Līdz šim izdevies iekļūt teju katra posma pusfināla sacensībās, tikai reizi paliekot ārpus labāko 12 braucēju skaita. Jānis Baumanis šobrīd ir pirmais un vienīgais latvietis, kurš ir izcīnījis Monster Energy Supercharge Award par labāko starta reakciju Kanādas posma finālā.

Reinis Nitišs // Euro RX // Supercar

Vārds: Reinis Nitišs
Dzimšanas datums: 16.12.1995.
Tautība: latvietis
Komanda: SET Promotion
Automobilis: Ford Fiesta

Reinis Nitišs savu autosporta karjeru sāka septiņu gadu vecumā, piedaloties kartinga sacensībās. Jau trīspadsmit gadu vecumā viņš bija kļuvis par Latvijas un Baltijas čempionu. Pāris gadus vēlāk, kad zaļā gaisma tika dota Reiņa rallijkrosa karjerai, Nitišs 2012. gadā izcīnīja Igaunijas, Baltijas un NEZ čempiona titulus. Gadu vēlāk, 2013. gadā, Nitišs aizvadīja FIA Eiropas rallijkrosa čempionātu Super1600 klasē un, kāpjot uz pjedestāla augstākā pakāpiena 6 reizes (no 9), kļuva par Eiropas čempionu.

2014. gadā, kad pirmo reizi vēsturē notika Pasaules čempionāts rallijkrosā, latvietis pārgāja uz prestižo Supercar klasi un Ford Olsbergs MSE sastāvā pasaules čempionātu noslēdza augstajā trešajā vietā. Reiņa kontā aizvien ir viens nepārspēts rekords – viņš ir visu laiku jaunākais pasaules rallijkrosa čempionāta posma uzvarētājs, šo sasniegumu sasniedzot vien 18 gadu vecumā Norvēģijā, Hellas trasē. 2016. gadā Nitišs pievienojās ALL-INKL.COM Muennich Motorsport vienībai, taču sezonu pabeidza sev labi zināmajā Olsbergs MSE vienībā. 2017. gadā Nitišs, pirms sezonas saņemot negaidītu zvanu no čempiona Matiasa Ekstroma, startēja pasaules čempionu komandā EKS un kopvērtējumā ierindojās 14. vietā. Šogad, Nitišs pārcēlās uz Eiropas čempionātu Supercar klasē un pilotē SET Promotion sagatavotu, M-Sport būvētu Ford Fiesta automašīnu. Mazāks sacensību skaits ļauj Nitišam vairāk izkopt savas prasmes arī citās disciplīnās – autošosejā, rallijā un bagijos. Turklāt, šajā sezonā prestižāks ir palicis tieši Eiropas čempionāts, tādēļ arī šajā ieskaitē varam vērot spraigas un aizraujošas cīņas, ar latvieti priekšgalā. Divas uzvaras ļāvušas jēkabpilietim uz pēdējo posmu doties ar 26 punktu pārsvaru pār francūzi Sirilu Reimondu, bet Nitiša atstatums līdz pagājušā gada čempionam Antonam Marklundam sasniedzis precīzi 30 punktus. Tas nozīmē, ka iekļūšana pusfinālā nodrošinās Nitišam čempiona titulu neatkarīgi no konkurentu demonstrētā snieguma.

Artis Baumanis // Euro RX // Super1600

Vārds: Artis Baumanis
Dzimšanas datums: 17.02.1990.
Tautība: latvietis
Komanda: Volland Racing
Automobilis: Audi A1

Artis Baumanis rallijkrosa karjeru sāka 2014. gadā, piedaloties Igaunijas un Ziemeļeiropas čempionātā Super1600 klasē, debijas sezonā izcīnot NEZ vicečempiona titulu. 2015. gadā Baumanis aizvadīja sezonu Rallycross Challenge Europe, Super1600 klasē kopvērtējumā izcīnot 2. vietu, kā arī pirmo reizi izmēģināja spēkus Eiropas čempionātā.

2016. gadā latviešu pilots aizvadīja pilnu Eiropas čempionāta sezonu, Super1600 ieskaitē, to noslēdzot 5. vietā. Uzkrātā pieredze nesa dividendes, un, 2017. gadā, pārejot uz Volland Racing komandu, Baumanis cīnījās par Eiropas čempiona titulu, tikai pašā sezonas izskaņā piekāpjoties komandas biedram Kristianam Szabo. Arī 2018. gadā Baumanis turpinā braukt Volland Racing komandas sastāvā, visas pūles veltot tam, lai atkārtotu brāļa Jāņa Baumaņa un Reiņa Nitiša sasniegumu un kļūtu par Eiropas čempionu, kas palīdzētu Artim ielūkoties arī prestižajā Supercar ieskaitē, jo nav slēpts, ka uz čempioniem aci met ne tikai sponsori, bet arī visas servisa parkā esošās komandas. Pirmo sezonas pusi Baumanis turpina pilotēt Škoda Fabia, taču noslēdzošos posmus aizvadīs braucot ar Audi A1 automašīnu. Uzvaras pirmajos divos sezonas posmos, stabils Arta sniegums visas sezonas garumā ļauj šobrīd atrasties kopvērtējuma līderpozīcijā. CSDD Biķernieku Trasē notiks sezonas priekšpēdējais posms. Tas nozīmē, ka čempions, visticamāk, tiks noskaidrots tikai noslēdzošajā posmā Esteringas trasē, Vācijā.

Arnis Odiņš // Euro RX // Super1600

Vārds: Arnis Odiņš
Dzimšanas datums: 11.05.1988.
Tautība: latvietis
Komanda: TT Motorsport
Automobilis: Renault Twingo

Arnis Odiņš 2015. gadā izcīnīja Latvijas un Baltijas autokrosa čempiona titulus VAZ klasē, bet 2016. gadā kļuva par valsts čempionu arī 1600 klasē. Rallijkrosā Odiņš debitēja pērn, sīvā konkurencē sasniedzot ceturto vietu NEZ Super 1600 klasē. Tāpat 2017. gadā latvietis aizvadīja divus posmus Eiropas čempionāta Super1600 ieskaitē, pozitīvi pārsteidzot fanus un rallijkrosa pasauli.  Eiropas čempionāta posmā Rīgā sasniegtais pusfināls, ļāva latvieša fanu sirdīm pamatīgi gavilēt.  Pirms 2018. gada sezonas, pēc ilgām pārdomām pieņemts lēmums startēt Latvijas un Igaunijas rallijkrosa čempionātos, kā arī Eiropas čempionāta Super1600 posmā Latvijā, CSDD Biķernieku trasē.