Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

Latvieši

Jānis Baumanis // World RX

Vārds: Jānis Baumanis
Dzimšanas datums: 15.06.1992.
Tautība: latvietis
Komanda TEAM STARD
Automobilis: Ford Fiesta

Jānis Baumanis pirmo reizi uz starta izgāja vien 15 gadu vecumā, piedaloties kroskarta sacensībās, un ātri kļūstot plašāk pazīstams arī ārpus Latvijas robežām. Savu ceļu, lai kļūtu par pasaules rallijkrosa čempionāta dalībnieku, Jānis sāka 2008. gadā, kad viņš pirmo reizi izmēģināja spēkus rallijkrosā, startējot NEZ čempionātā. Divās nākamajās sezonās Baumanis izcīnīja trīs čempiona titulus – divus dzimtajā Latvijā un vienu Baltijā. 2 gadus pēc tam, kad FIA Eiropas čempionāta Super1600 klasē par čempionu kļuva Reinis Nitišs, Jānis Baumanis atkārtoja Nitiša sasniegumu, tādējādi 2015. gadā FIA kronēja vēl vienu čempionu no Latvijas – Baumanis kļuva par Eiropas Čempionu Super1600 klasē, kā arī izcīnīja Igaunijas rallijkrosa čempiona titulu.

Baumanis, kā `wildcard` braucējs, piedalījās 2015. gada World RX noslēdzošajā posmā Argentīnā, kur, kā pārsteigums visiem, iekļuva finālā un izcīnīja ceturto vietu. Pēc atsevišķām sacīkstēm pasaules čempionātā 2014. un 2015. gadā, Baumanis 2016. gadā veica pilnu sezonu World RX Team Austria sastāvā un labāko rezultātu sasniedza Barselonā, izcīnot ceturto vietu, sezonu noslēdzot 9. pozīcijā. 2017. gadā pārgājis uz Team STARD, Baumanis spilgti izcēlās, iekļūstot Latvijas posma finālā, kur izcīnīja piekto vietu. Kopvērtējumā – 12. pozīcija. 2018. gadā Baumanis turpina braukt Team STARD sastāvā, sezonu noslēdzot 9. vietā. Sezonas gaitā Jānim izdevās kvalificēties deviņu posmu pusfināliem, un vienu reizi startēt arī finālbraucienā. Bet ar šo vienu reizi bija pietiekami, lai Baumanis šobrīd būtu pirmais un vienīgais latvietis, kurš ir izcīnījis Monster Energy Supercharge Award par labāko starta reakciju, tas notika Kanādas posma finālā.

2019. gada sezona būs pēc skaita trešā, kuru Jānis Baumanis pavadīs Team STARD sastāvā. Turklāt, šogad komandai paredzēts arī Ford Performance tehniskais atbalsts, kas sola būtiskus uzlabojumus komandas auto veiktspējā.

Reinis Nitišs // World RX // Supercar

Vārds: Reinis Nitišs
Dzimšanas datums: 16.12.1995.
Tautība: latvietis
Komanda: GRX TANECO
Automobilis: Hyundai i20

Reinis Nitišs savu autosporta karjeru sāka septiņu gadu vecumā, piedaloties kartinga sacensībās. Jau trīspadsmit gadu vecumā viņš bija kļuvis par Latvijas un Baltijas čempionu. Pāris gadus vēlāk, kad zaļā gaisma tika dota Reiņa rallijkrosa karjerai, Nitišs 2012. gadā izcīnīja Igaunijas, Baltijas un NEZ čempiona titulus. Gadu vēlāk, 2013. gadā, Nitišs aizvadīja FIA Eiropas rallijkrosa čempionātu Super1600 klasē un, kāpjot uz pjedestāla augstākā pakāpiena 6 reizes (no 9), kļuva par Eiropas čempionu.

2014. gadā, kad pirmo reizi vēsturē notika Pasaules čempionāts rallijkrosā, latvietis pārgāja uz prestižo Supercar klasi un Ford Olsbergs MSE sastāvā pasaules čempionātu noslēdza augstajā trešajā vietā. Reiņa kontā aizvien ir viens nepārspēts rekords – viņš ir visu laiku jaunākais pasaules rallijkrosa čempionāta posma uzvarētājs, šo sasniegumu sasniedzot vien 18 gadu vecumā Norvēģijā, Hellas trasē. 2016. gadā Nitišs pievienojās ALL-INKL.COM Muennich Motorsport vienībai, taču sezonu pabeidza sev labi zināmajā Olsbergs MSE vienībā. 2017. gadā Nitišs, pirms sezonas saņemot negaidītu zvanu no čempiona Matiasa Ekstroma, startēja pasaules čempionu komandā EKS un kopvērtējumā ierindojās 14. vietā. Šogad, Nitišs pārcēlās uz Eiropas čempionātu Supercar klasē un pilotē SET Promotion sagatavotu, M-Sport būvētu Ford Fiesta automašīnu. Mazāks sacensību skaits ļāva Nitišam vairāk izkopt savas prasmes arī citās disciplīnās – autošosejā, rallijā un bagijos. Bet tas nekādā mērā neietekmēja sniegumu pamatdisciplīnā – rallijkrosā, kur sezonas gaitā gūtas trīs uzvaras un pārliecinoši izcīnīts FIA Eiropas rallijkrosa čempiona tituls Supercar klasē. Turklāt, tituls un sezonas pēdējā uzvara izcīnīta pašu mājās – CSDD Biķernieku Trasē.

2019. gads iezīmē jaunu pavērsienu Reiņa Nitiša karjerā – turpmāk viņš pildīs GRX Taneco komandas attīstības pilota lomu, palīdzot komandai testēt un uzlabot tās automašīnu. Lai gan tas nozīmē, ka Reinis savu darbu pildīs no prom no liekām acīm un uzmanības – bez sacensībām jēkabpilietis nepaliks – sezonas laikā plānoti vairāki starti pasaules čempionāta iesakaitē.