Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

PSRX VOLKSWAGEN SWEDEN VĀCIJĀ KĻŪST PAR KOMANDU ČEMPIONIEM

Priekšpēdējais Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms, World RX of Germany, notika pagājušajā nedēļas nogalē. Tajā uzvarēja zviedrs Johans Kristofersons, bet PSRX Volkswagen Sweden komanda nodrošināja uzvaru Pasaules RX komandu čempionātā.

Katrā no četriem kvalifikācijas braucieniem bija cits uzvarētājs, bet to kopsummā labākais rezultāts Johanam Kristofersonam, kurš bija ātrākais otrajā kvalifikācijā.

PSRX Volkswagen Sweden pilots ar savu Volkswagen Polo R uzvarēja arī finālā, izcīnot jau desmito uzvaru šosezon. EKS Audi Sport pilots Matiass Ekstroms uzvarēja trešajā kvalifikācijā un finālā startēja no pirmās rindas. Viņš ar savu Audi S1 finišu šķērsoja otrajā vietā, par prieku vairāk kā divdesmit diviem tūkstošiem skatītāju. Ekstromam uz goda pjedestāla pievienojas arī komandas biedrs Andreass Bakeruds, kurš džokera sekciju veica ceturtajā aplī, nodrošinot dubultu pjedestālu EKS komandai.

“Šis bija ļoti sarežģīts fināls, taču esmu priecīgs par to, ka esam kļuvuši par komandu čempioniem. Esmu ļoti priecīgs par uzvaru šajā posmā, tas pierāda kā mājās paveiktais darbs ir atmaksājies,” stāsta Kristofersons. “Šī trase ir ļoti sarežģīta un tajā vienmēr ir daudz kontaktcīņu. Pirmais līkums ir ārkārtīgi svarīgs, ir nepieciešama arī lieliska reakcija startā, tāpēc esmu ļoti priecīgs, ka spēju šeit uzvarēt.”

Ekstroma otrā vieta palīdzēja viņam cīņā par šī gada Pasaules RX vicečempiona titulu. “Esam priecīgi abus Audi redzēt labāko trijniekā,” iesāk Ekstroms. “Cerējām uz uzvaru un bijām tai ļoti tuvu, taču to izcīnīt tomēr neizdevās. Konkurenti, kā ierasts, bija ļoti spēcīgi. Palicis vēl viens posms, mēs turpināsim smagi strādāt un cīnīties. Ticu šai komandai un mēs darīsim visu, lai sezonu noslēgtu ar uzvaru un otro vietu čempionātā.”

Bakeruds Vācijā uz pjedestāla kāpa jau sesto reizi šosezon: “Kā parasti Esteringas trasē, šī bijusi traka nedēļas nogale. Šeit vienmēr ir aizraujošas un neparedzamas cīņas,” viņš stāsta. “Mēs ar Matiasu otro pusfinālu sākām no pirmās rindas, kur viņam izdevās fantastisks starts. Fināla pirmajā startā es tiku līdz otrajai vietai, bet atkārtotajā braucienā izdevās iekārtoties aiz Johana un Matiasa, finišējot trešajā vietā. Ir lieliska sajūta labāko trijniekā redzēt abus EKS Audi Sport auto.”

GRX Taneco pilots Niklass Gronholms kvalifikāciju noslēdza sestajā vietā un finālā ar Hyundai i20 finišēja ceturtais. Norvēģis Peters Solbergs ar Volkswagen Polo R bija ātrākais pirmajā kvalifikācijā un nopelnīja Monster Energy Supercharge balvu par labāko reakcijas laiku fināla startā, taču tehniska defekta dēļ bija spiests izstāties fināla piektajā aplī, piektajā vietā arī noslēdzot sacensības. Fināls sākotnēji tika apturēts un tad atkārtots pēc Team Peugeot Total pilota Kevina Hansena avārijas. Hansens tika aizvests uz slimnīcu uz papildu veselības pārbaudēm, taču vēlāk tika izrakstīts. Viņš sacensībās klasificēts sestajā vietā.

Team STARD pilots Jānis Baumanis un Olsbergs MSE pārstāvis Kevins Eriksons savos pusfinālos izcīnīja ceturtās vietas un nekvalificējās finālam. Ekstroma OMSE komandas biedrs Robins Larsons otrajā pusfinālā izcīnīja piekto vietu, bet Team Peugeot Total pārstāvis Sebastjēns Lēbs bija spiests izstāties pēc kontakta ar Eriksonu. GC Kompetition braucējs Antons Marklunds savā pusfinālā izstājās pēc kontakta pirmajā līkumā. Team Peugeot Total pilots Timijs Hansens, kurš bija ātrākais ceturtajā kvalifikācijā, vēlāk tika diskvalificēts par šī incidenta izraisīšanu.

Jānis Baumanis: “Sāncensība Pasaules čempionātā ir saasinājusies un tagad jau pusfinālā notiek bezkompromsa cīņa. Manā pusfinālā bija pamatīgs haoss jau startā un pirmajā līkumā. Arī pats pabraucu uz diviem riteņiem. Priekšā mašīnai nepalika ne spārns, ne buferis, bet dzinēja pārsegs turējās uz diviem klipšiem. Neskatoties uz visu, izcīnīta 4.vieta pusfinālā un uzskatu, ka esam labi izpildījuši savu uzdevumu šeit Vācijā, Esteringas trasē. Tagad tiekamies pēc pusotra mēneša, kad būsim jau Dienvidāfrikā!”

GCK pilots Gērlains Šišerī bija pirmais rezervists uz pusfinālu, pēc kvalifikācijas ierindojoties trīspadsmitajā vietā. Sebastien Loeb Racing pilots Greguārs Demustjē finišēja septiņpadsmitais, Šišerī komandas biedrs Liams Dorans sacensības noslēdza deviņpadsmitajā vietā, bet GRX pilots Timurs Timerzjanovs palika divdesmitais.

Čempionāta kopvērtējums atrodams ŠEIT.