Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

NESTE WORLD RX OF LATVIA IEKĻAUTS GRĀMATĀ LATVIJAS SPORTA LEPNUMS 100

RĪGA, LATVIJA
29/10/2018

Šodien, 29. oktobrī Latvijas sporta muzejā tika atvērta grāmata Latvijas Sporta Lepnums 100, kurā kā viens no nozīmīgākajiem Latvijas sporta vēstures notikumiem iekļauts arī Rīgā, CSDD Biķernieku Trasē notiekošais Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posms Neste World RX of Latvia.

“Mēs varam būt lepni par ikvienu sportistu, kas pasaulē pārstāv Latviju un piedalās cīņā par medaļām. Un tādu mums ir daudz. Šīs grāmatas varoņi un notikumi, runājot sporta terminoloģijā, ir kā finālsacensību dalībnieki. Mums ļauts iepazīt labākos no labākajiem. Grāmatas varoņu sasniegtais un notikumi nav zuduši no cilvēku atmiņām, ir izturējuši laika pārbaudi un joprojām atgādina par Latvijas sporta varējumu,” grāmatas ievadā saka izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis.

Grāmatas tapšana ir pēdējo gadu grandiozākais kopdarbs, kurā iesaistījās 27 autori, 29 fotogrāfi, organizācijas un privātpersonas. 480 lappušu biezajā izdevumā atradīsim iedvesmojošus un emocionālus stāstus, vairāk nekā 400 ilustrācijas un fotoattēlus no Latvijas Sporta muzeja, Latvijas Olimpiskās komitejas, Rīgas Motormuzeja, sporta veidu federāciju un privātpersonu arhīvu materiāliem. Tas viss veido saturā iespaidīgu un patiesu vēstījums par sportā simts gados noieto ceļu – no pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā. No šķietami mazām lietām, kas gadu gaitā pārauga lielās – izcilu cilvēku sportiskos sasniegumos.

Grāmata ir kā spogulis mūsu tautas gribai sportot. Lai stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem, iedvesmo mūs būt labākiem, stiprākiem un laimīgākiem! Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta muzejs saka lielu paldies visiem iesaistītajiem – sportistiem, sporta organizācijām, autoru kolektīvam un ikvienam atbalstītājam par nesavtīgo darbu, idejām, par to, ka visi kopā esam radījuši fantastisku vēstures liecību, kas ir vēl viena skaista dāvana mūsu Latvijai 100 dzimšanas dienā!

Grāmata tiek veidota sadarbībā ar IZM Sporta departamentu, LOK, LSFP, LSPA, LSVS, LOA.

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2018. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, Live Riga un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).

Jaunākā informācija par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejama sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.