Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFEŠONS UZVAR KANĀDĀ

Zviedrs Jūhans Kristofešons aizvadījis kārtējo lielisko sacensību, uzvarot World RX of CanadaMonster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta astotajā posmā. Šī ir Kristofešona trešā uzvara pēc kārtas, un ceturtā šosezon, palīdzot zviedram savu kopvērtējuma pārsvaru palielināt līdz 35 punktiem. Šī ir pirmā reize Pasaules RX vēsturē, kad kāds pilots izcīna vietu uz goda pjedestāla septiņās sacensībās pēc kārtas.

Divkārtējais Pasaules RX čempions Peters Sūlbergs izcīnīja otro vietu, nodrošinot PSRX Volkswagen Sweden komandas dubultuzvaru. Team Peugeot-Hansen pārstāvošais Sebastjēns Lēbs finišēja trešais. EKS pilots Topi Heikinens ir vienīgais, kurš Kanādas posmā, kopš tā iekļaušanas Pasaules RX kalendārā, vienmēr ir iekļuvis finālā. Šoreiz viņš izcīnīja Monster Energy Super Charge balvu par labāko startu, taču finālbrauciena laikā pārsita auto riepu un nespēja cīnīties par vietu labāko trijniekā.

CanadaRX uzvarētājs Kristofešons preses konferencē pēc sacensībām pateicās savai komandai: “Šī uzvara bija rūpīga komandas darba rezultāts, viņi to bija pelnījuši. Trases apstākļi bija sarežģīti un sestdien trase bija ļoti slapja – tas, ka komanda spēja sagatavot automašīnu, kas ir lieliska ne tikai startā, bet arī visā pārējā trasē, ir fantastiski. Protams, es vēlētos būt labāko trijniekā visās sacensībās, taču nevēlos lieki riskēt – lielākais un nozīmīgākais kauss tiks pasniegts sezonas beigās, uz ko arī cenšos koncentrēties. Esmu priecīgs par šonedēļ izcīnītajiem 30 punktiem un centīšos turpināt tādā pašā garā, taču bez lieka riska.”

Otro vietu izcīnījušais Sūlbergs: “Šī bija ļoti laba nedēļas nogale – abi demonstrējām lielisku sniegumu un tagad komandu kopvērtējumā esam iekrājuši vairāk kā 100 punktu pārsvaru. Protams, vēlamies uzvarēt katrā kvalifikācijā, taču reizēm nākas samierināties ar nedaudz zemāku vietu, lai nodrošinātu tikšanu uz pusfinālu. Mūsu komandai ir lielisks savstarpējās sadarbības plāns cīņā par komandu kopvērtējumu – uzvara tajā ir galvenais mērķis.”

Lēbs, kurš vietu uz goda pjedestāla izcīnīja trešo reizi pēc kārtas: “Mana automašīna ir ļoti laba, taču VW Polo Supercar un to piloti rāda fantastisku sniegumu. Viss šobrīd iet labi, taču mums ir jābūt vēl labākiem. Vakardiena bija sarežģīta – otrajā kvalifikācijā saskrējos ar Andreāsu Bakerudu, un arī pirmajā bija problēmas. Pusfinālā cīņa bija ļoti smaga, es, iespējams, izcīnītu otro vietu ja Džokera apli veiktu nedaudz vēlāk, bet arī šis ir lielisks rezultāts komandai, un es ceru, ka nākamajā posmā Francijā uz goda pjedestāla varēšu kāpt arī ceturto reizi pēc kārtas.”

MJP Racing Team Austria pilotam Kevinam Eriksonam izdevās stabilas sacensības, finālā izcīnot ceturto vietu, priekšā Heikinenam. Team Peugeot-Hansen pārstāvis Timmijs Hansens sacensības noslēdza sestajā vietā, finālā izstājoties dēļ tehniskas problēmas. Pagājušā gada čempions Matiass Ekstrems posmu noslēdza septītajā vietā, sajūga problēmas dēļ nespējot kvalificēties finālam. Dzinēja karšanas problēmas neļāva latvietim Jānim Baumanim sasniegt finālu, STARD komandas pārstāvim izcīnot astoto vietu. Hoonigan Racing Division pilots Kens Bloks finišēja devītais, bet Kevins Hansens ierindojās desmitajā vietā.

Cooper Tires RX2 International Series posmā uzvaru izcīnīja Sirils Reimons, atgriežoties uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena pēc viena posma pārtraukuma. Beļģis Giloms De Riders finišēja otrais, bet amerikānis Tanners Vittens sacensības noslēdza trešajā vietā. Lielbritānijas pārstāvis Dens Rūks bija vadībā pēc pirmās dienas, taču 20 gadus vecais sportists pēc avārijas sacensību finālā bija spiests izstāties. RX2 kopvērtējumā Reimona pārsvars pār Rūku tagad ir 14 punkti. Latvijas pārstāvis Vasīlijs Grjazins aizvadīja savu līdz šim veiksmīgāko sacensību, un tikai tehnisku problēmu dēļ nespēja pacīnīties par vietu labāko trijniekā.

REZULTĀTI

World RX of Canada rezultāti atrodami šeit: http://www.fiaworldrallycross.com/results

KOPVĒRTĒJUMS

Pasaules RX čempionāta kopvērtējums ir atrodams šeit: http://www.fiaworldrallycross.com/standings