Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFEŠONAM VARONĪGA UZVARA NORVĒĢIJĀ

11/06/2017

Zviedrs Jūhans Kristofešons izcīnīja uzvaru Team Verksted World RX of Norway, Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta sestajā posmā – viņa uzvaru vēl iespaidīgāku padarīja tas, ka PSRX Volkswagen Sweden pārstāvošais braucējs sacensībās piedalījās ar traumētu labo kāju. Kristofešona otrā uzvara sezonā palīdzēja viņam nostiprināties Pasaules RX kopvērtējuma galvgalī – viņa pārsvars pār Matiasu Ekstremu [EKS], kurš posmu noslēdza ceturtajā vietā, tagad ir astoņi punkti.

Hoonigan Racing Division pārstāvošais Andreāss Bakeruds, par prieku vietējiem faniem, izcīnīja otro vietu, bet Francijas pārstāvis Sebastjēns Lēbs ar Peugeot 208 WRX Supercar finišēja trešais. Peters Sūlbergs pārliecinoši uzvarēja ceturto kvalifikāciju, taču nespēja kvalificēties finālam, savu pusfinālu noslēdzot ceturtajā vietā. Sūlbergs Hell RX noslēdza septītajā vietā un sezonas kopvērtējumā saglabā trešo vietu, 17 punktus aiz komandas biedra un čempionāta līdera Kristofešona. PSRX Volkswagen Sweden turpina dominēt komandu ieskaitē, atrodoties 81 punktu priekšā Team Peugeot-Hansen.

Monster Energy FIA Eiropas rallijkrosa čempionātā (Euro RX), kur Norvēģijas posms bija otrais no pieciem, uzvaru izcīnīja bijušais Pasaules RX braucējs Robins Lāšons, kuram sekoja Antons Marklunds un Aleksandrs Hvāls. Ungārs Tamāšs Pāls Kišs finiša līniju šķērsoja otrajā vietā, taču saņēma sodu par sadursmes izraisīšanu ar Marklundu, kā rezultātā finālā piektā vieta. Marklunds ir Euro RX kopvērtējuma līderis, 12 punktus priekšā Lāšonam.

“Vēlos pateikties savai komandai un automašīnai – šis ir kārtējais lieliskais rezultāts,” entuziastiski stāsta posma uzvarētājs Kristofešons, kura izkāpšana no automašīnas traumas dēļ acīmredzami ir sāpīga. Zviedrs stāsta par to kā tika satraumēta kāja: “Piektdien pirmsstarta zonā bija neveiksmīgs negadījums, kur mana labā kāja pakļuva zem Sebastjēna [Lēba] automašīnas. Automašīnu vajadzēja pastumt atpakaļ, lai to dabūtu nost no manas kājas, kas bija ļoti sāpīgi, taču šeit īsti neviens nav vainojams, tā vienkārši gadījās. Tā kā starp pusfinālu un finālu bija ļoti maza pauze, sāpes ap to laiku bija vislielākās, taču tās izdevās nedaudz nomākt ar pretsāpju līdzekļiem. Rītdien no rīta došos uz slimnīcu, lai ārsti visu var kārtīgi apskatīt!”

Runājot par savu sniegumu, Kristofešons piebilst: “Sausos laikapstākļos mēs bijām ļoti ātri. Nesen šeit piedalījāmies testos un atradām labus regulējumus, taču sacensību treniņbraucienos sāka līt lietus un man bija problēmas ar startiem. Šodien veicās jau daudz labāk, taču ceturtajā kvalifikācijā pārsitu riepu. Finālā man izdevās visas sacensību nedēļas nogales labākais starts un tiku priekšā Andreāsam. Turpmākajā braucienā automašīna darbojās perfekti un ātrums bija lielisks, par ko esmu ļoti priecīgs. Nākamajā nedēļas nogalē piedalīšos Zviedrijas autošosejas čempionāta posmā, un pēc tam rallijkross viesosies Hejesā – līdz šim man māju posmā nav īpaši veicies, taču redzēsim kā būs šogad.”

Otro vietu izcīnījušais Bakeruds ieguva Monster Energy Super Charge balvu par labāko startu finālā. Norvēģis bija vadībā pēc pirmā apļa, taču noslīdēja uz otro vietu pēc Joker apļa veikšanas. Bakeruds: “Jūhans finālā par mani bija ātrāks – es džokera apli veicu otrajā aplī, taču pirmajā līkumā izlidoju par daudz uz āru, kā rezultātā zaudēju laiku un Jūhans izvirzījās vadībā. Visu cieņu Jūhanam, viņš uzvarēja godīgā cīņā. Man jāatzīst, ka mājas posmā vienmēr vēlos sasniegt iespējami labāko rezultātu – kā norvēģim man nebija patīkami virs pjedestāla redzēt Zviedrijas karogu, taču vieta labāko trijniekā ir lielisks rezultāts. Kopumā esmu ļoti apmierināts ar automašīnu – varēju nedaudz labāk nostartēt un vairāk pacīnīties ar Jūhanu, taču mums jābūt priecīgiem arī par otro vietu!”

Trešo vietu izcīnījušais Lēbs: “Mums šodien nebija tāds ātrums kā Kristofešonam un Bakerudam, tāpēc esmu priecīgs par trešo vietu. Treniņbraucienos mums bija problēmas ar dzinēju, tāpēc to nācās nomainīt, un pēc četrām kvalifikācijas kārtām biju piektajā vietā. Pusfinālā man padevās lielisks starts un es braucu cik vien ātri spēju, lai izcīnītu otro vietu braucienā, kas finālā man deva iespēju startēt no otrās rindas. Arī finālā starts izdevās lielisks, labāks nekā [Matiasam] Ekstremam un starta taisnes galā man izdevās viņam tikt priekšā. Veicu ļoti labu braucienu, taču nespēju tikt līdzi abiem līderiem. Mums vēl nedaudz jāpiestrādā pie auto vadības, ko šobrīd arī darām.”

Zviedrs Timmijs Hansens ar Peugeot 208 WRX Supercar sasniedza finālu neraugoties uz to ka pēc četrām kvalifikācijas kārtām bija divpadsmitajā vietā, un trešajā kvalifikācijā iedzīvojās lielās nepatikšanās. Hansens ceturtajā kvalifikācijā parādīja lielisku sniegumu, lai kvalificētos pusfinālām un sacensības noslēdza piektajā vietā. Sesto vietu sacensībās izcīnīja STARD pārstāvis Timurs Timerzjanovs ar Ford Fiesta RXS Supercar, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts.

Hoonigan Racing Division pārstāvis Kens Bloks ar Ford Focus RS RX Supercar izcīnīja astoto vietu, tieši priekšā Kevinam Hansenam, kurš pirms nedēļas pabeidza vidusskolu. Labāko desmitnieku noslēdza Latvijas pārstāvis Reinis Nitišs [EKS].

Cooper Tires RX2 International Series trešajā posmā uzvaru izcīnīja Francijas pārstāvis Sirils Reimons, kurš bija labākais arī pirmajos divos posmos. Otro vietu izcīnīja amerikānis Tanners Vitens, bet Lielbritānijas pārstāvis Dens Ruks – kurš pagājušajā nedēļā svinēja savu divdesmito dzimšanas dienu – sacensības noslēdza trešajā vietā. Reimons ir šī brīža kopvērtējuma līderis, astoņus punktus priekšā Rukam.

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta TouringCar klasē, kur Norvēģijas posms bija priekšpēdējais, uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Larss-Oivinds Enerbergs. Filips Gērmans un Fredriks Magnussens izcīnīja, attiecīgi, otro un trešo vietu.

Pols Belamijs, Pasaules RX un IMG vadītājs: “Šonedēļ Norvēģijā sasniedzām jaunu apmeklētības rekordu ar vairāk kā 21 tūkstoti skatītāju, kas ir apliecinājums Hell RX organizatoru lieliskajam darbam. Bija liels gods sacensībās redzēt Stjordālas mēru Ivaru Vigdenesu, kā arī fanu atbalsts vietējiem braucējiem, Peteram Sūlbergam un Andreāsam Bakerudam, vienmēr ir fantastisks, 320 faniem sacensībās ierodoties no Bakkerud Blue fanu kluba vien. Apsveicu Jūhanu ar viņa otro uzvaru šosezon – uzvarēt Pasaules RX posmā ir ļoti sarežģīti, bet to izdarīt ar satraumētu kāju ir teju neticami. Tāpat jāapsveic Andreāsu ar otro vietu savās mājas sacīkstēs, kā arī ir fantastiski redzēt Peugeot atgriešanos labāko trijniekā, ko paveica Sebastjēns Lēbs.”