Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS VADĪBĀ PĒC KVALIFIKĀCIJAS, NITIŠS KĻŪST PAR EIROPAS ČEMPIONU

Zviedrs Johans Kristofersons uzstādīja ātrāko laiku ceturtajā kvalifikācijā, nodrošinot sev pirmo vietu pēc Neste World RX of Latvia kvalifikācijas.

Euro RX ieskaitē Reinis Nitišs ceturtajā kvalifikācijā izcīnīja ceturto vietu, ar ko pietika, lai kvalificētos pusfinālam un nodrošinātu sev Eiropas čempiona titulu.

PSRX Volkswagen Sweden pilots Johans Kristofersons ceturto kvalifikāciju noslēdza priekšā Team Peugeot Total pārstāvošajam Sebastjēnam Lēbam, kurš ar šo rezultātu pakāpās uz otro vietu pēc kvalifikācijas. Kevins Hansens (Peugeot), Peters Solbergs (PSRX) un Liams Dorans (GC Kompetition) uzvarēja savos braucienos un iekļuva pusfinālā, Solbergam savā braucienā apsteidzot EKS pilotu Andreasu Bakerudu.

Par uzvaru kvalifikācijā Kristofersons saņem 16 punktus un pirmo pusfinālu sāks no pirmās starta vietas, blakus EKS braucējam Matiasam Ekstromam. 2016. gada Pasaules RX čempions saglabāja trešo vietu pēc kvalifikācijas neraugoties uz neveiksmīgu startu cetrutajā kvalifikācijā. Solbergs un GRX Taneco braucējs Niklass Gronholms aizņems pirmā pusfināla otro rindu, bet GC Kompetition braucējs Gērlains Šišerī un GRX pārstāvis Timurs Timerzjanovs būs trešajā rindā.

Otrajā pusfinālā startēs visi trīs Team Peugeot Total piloti. Sebastjējns Lēbs un Timijs Hansens aizņems pirmo starta rindu, otrajā rindā stāsies ar EKS auto braucošie Bakeruds un Niko Mullers, bet Kevins Hansens un Liams Dorans (GCK) startēs no trešās rindas. Neraugoties uz neveiksmīgu sestdienu, Kevins Hansens un Dorans iekļuva pusfinālos, šoreiz no tiem izstumjot Timo Šeideru un latvieti Jāni Baumani.

Norvēģis Tomass Brintesons bija ātrākais Euro RX Supercar ceturtajā kvalifikācijā.

Visi rezultāti pieejami ŠEIT.