Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS UZVAR PIRMAJĀ ĀFRIKĀ NOTIKUŠAJĀ RX POSMĀ

Zviedrs Johans Kristofersons ierakstīja savu vārdu vēstures grāmatās, PSRX Volkswagen Sweden pilotam kļūstot par uzvarētāju pirmajā Āfrikas kontinentā notikušajā Pasaules RX posmā. Pagājušā gada Pasaules RX čempions Matiass Ekstroms sacensības noslēdza trešajā vietā, ar ko pietika, lai sev nodrošinātu 2017. gada vicečempiona titulu pēc sezonas garumā ilgušas cīņas ar Peteru Solbergu. Team Peugeot-Hansen pārstāvis Timijs Hansens sezonas divpadsmitajā un pēdējā posmā, Gumtree World RX of South Africa, izcīnīja otro vietu.

“Ir fantastiski uzvarēt komandu un individuālajā ieskaitē, kā arī sezonu noslēgt ar uzvaru pēdējā posmā,” smaidot atzīst 2017. gada Pasaules RX čempions Kristofersons, kurš šosezon uzvarēja septiņos no divpadsmit posmiem. “Komanda šogad ir strādājusi ārkārtīgi smagi, ko apliecina kāpšana uz goda pjedestāla desmit posmos. Protams, ir lieliski uzstādīt jaunus Pasaules RX rekordus, taču pasaules čempiona titula izcīnīšana ir kas neaprakstāms. Šī man bija laba nedēļas nogale – pusfinālā pārsitu riepu, taču finālā padevās ļoti labs starts, pēc kura pa brīvu trasi varēju noturēt aiz muguras Timiju un Matiasu. Vēlos visiem pateikties par šo neaizmirstamo sezonu un ar nepacietību gaidu iespēju atgriezties pie VW stūres 2018. gadā.”

Otro vietu izcīnījušais Hansens: “Šī bija viena manām no labākajām sacīkstēm šosezon, ir lieliski sezonu pabeigt uz pozitīvas nots, ar uzvarām divās kvalifikācijās. Ļoti vēlējos izcīnīt uzvaru un bijām tam ļoti tuvu – finālā darīju visu ko spēju, taču pirmajā aplī Johanam zaudēju par daudz laika. Mans Peugeot 208 ir bijis lielisks visu sezonu, taču šai trasei bija īpaši piemērots.”

Ekstroms finālā demonstrēja labāko reakcijas laiku, par ko saņēma sezonas pēdējo Monster Energy Super Charge balvu. Neraugoties uz čempiontitula zaudēšanu Kristofersonam, Ekstroms slavēja jauno pasaules čempionu. “Dažreiz tu uzvari, bet dažreiz zaudē – tā gadās. Johans bija pelnījis uzvaru gan šodien, gan čempionātā kopumā. Arī Timijs šonedēļ bija ļoti ātrs, taču uzvarēt vēlas visi – Pasaules RX tagad sasniedzis tādu līmeni, kur visi cīnās par maksimālo rezultātu.”

Pēc jautājuma par jauno Cape Town RX posmu, Ekstroms slavēja Dienvidāfrikas fanu entuziasmu. “Tribīnes visu nedēļas nogali bija pilnas, kā arī atmosfēra un fanu atbalsts bija lielisks.”

Solbergs Keiptaunas posmu noslēdza ceturtajā vietā, sezonas kopvērtējumā noslīdot uz trešo vietu, piecus punktus aiz Ekstroma. “Protams, ir neliela vilšanās par neizcīnīto vicečempiona titulu,” atzīst Solbergs. “Neraugoties uz to, esmu lepns par šosezon padarīto. Johans šogad ir pārspējis daudzus rekordus un visa PSRX Volkswagen Sweden komanda sezonas garumā ir smagi strādājusi – šī nedēļas nogale un visa sezona ir iespējama pateicoties viņu darbam un es nespēju visiem pietiekami pateikties.”

MJP Racing Team Austria pārstāvis Timo Šeiders Keiptaunas posmā izcīnīja piekto vietu, ar Ford Fiesta noslēdzot iespaidīgo pirmo sezonu rallijkrosā. Kevins Hansens finišēja sestais, ar ātrumkārbas defektu izstājoties jau fināla pirmajos metros.

Pēdējā Hoonigan Racing Division komandas startā lielisku ātrumu demonstrēja Kens Bloks. Viņš bija vadībā pēc pirmās dienas un savu pusfinālu noslēdza otrajā vietā, taču finālā uz starta nestājās, jo tika diskvalificēts par pārāk vieglu automašīnu.

Deviņkārtējais WRC čempions Sebastjēns Lēbs izstājās pusfināla pēdējā aplī, taču sezonas kopvērtējumā nosargāja ceturto vietu, 13 punktus priekšā komandas biedram Hansenam.

Vietējo fanu favorīti Marks Kronje un Ešlijs Heigs-Smits savās Pasaules RX debijās saņēma lielu atbalstu no tribīnēm, taču nespēja sasniegt pusfinālu.