Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS UZVAR KANĀDĀ, BAUMANIS FINĀLĀ

PSRX Volkswagen Sweden braucējs Johans Kristofersons izcīnījis uzvaru Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta septītajā posmā, World RX of Canada.

Pasaules RX kopvērtējuma līderis sezonas pirmajā vizītē Ziemeļamerikā demonstrēja savu neatlaidību, par spīti divām salīdzinoši neveiksmīgām kvalifikācijām sestdien, pamanoties posmā iegūt maksimālo punktu skaitu – ar Volkswagen Polo R izcīnot uzvaru četru kvalifikāciju kopvērtējumā, savā pusfinālā un pēc tam arī finālā.

Team Peugeot Hansen pārstāvošais Timijs Hansens finālu sāka no pirmās starta rindas un sacensības noslēdza otrajā vietā, priekšā komandas biedram Sebastjēnam Lēbam. Kristofersona PSRX komandas biedrs Peters Solbergs startēja no trešās rindas, blakus Lēbam, un finālu noslēdza ceturtajā vietā, apsteidzot EKS Audi Sport pārstāvošo Matiasu Ekstromu. Team STARD pārstāvis Jānis Baumanis sasniedza savu sezonas pirmo finālu un izcīnīja Monster Energy Supercharge balvu par labāko reakcijas laiku fināla startā, to paveicot ar komandas sagatavotu Ford Fiesta Supercar.

Sacensību rezultāti ŠEIT_

Kristofersons un PSRX komanda palielināja savu pārsvaru individuālajā un komandu kopvērtējumā. “Man bija neveiksmīga sestdiena, tāpēc bija ļoti smagi jāstrādā, lai tomēr izcīnītu uzvaru. Gan pirmajā, gan otrajā kvalifikācijā zaudēju laiku cīnoties ar konkurentiem. Šajā rītā centos atgūt braukšanas ritmu, taču tas īsti neizdevās – treniņbraucienos es grunts sekcijā nejutos ērti. Par šīs problēmas atrisināšanu lielu paldies jāsaka komandai un Peteram, viņi man palīdzēja cik spēj, varēju salīdzināt savu un Petera sniegumu grunts sekcijā un es varēju fokusēties tikai uz braukšanu,” stāsta Kristofersons. “Pusfinālā starts izdevās lieliski, bet finālā ne man, ne Timijam starts īsti neizdevās. Pēc starta izvirzījos vadībā un to noturēju. Šajā nedēļas nogalē Peugeot demonstrēja lielisku ātrumu, tāpēc centos iegūt maksimāli daudz punktu. Ir lieliski atkal uzvarēt Kanādas posmā.”

Hansena otrais pjedestāls šosezon palīdz viņam pacelties uz otro vietu arī čempionāta kopvērtējumā, ar vienādu punktu skaitu kā komandas biedram Lēbam. “Jāsaka, ka šajā posmā jaunajā auto jutos daudz ērtāk kā Zviedrijā, tāpēc varēju demonstrēt labāko sniegumu jau no paša sākuma. Pusfināls bija traks, Bakeruds pamanījās izvirzīties vadībā neraugoties uz startu no otrās rindas, kas absolūti nebija mūsu plānā. Taču tad es pareizajā brīdī veicu Džokera apli un uzvarēju. Finālā izdevās izcīnīt otro vietu,” saka Hansens. “Pirmajā aplī man bija liels moments, pēc kura vēlējos atlikušo braucienu veikt stabili, jo ir pagājis kāds laiks kopš esmu bijis uz goda pjedestāla. Mums vēl aizvien priekšā daudz darba, taču centīsimies turpināt virzību uz priekšu. Šī bija laba nedēļas nogale un esmu priecīgs uz goda pjedestāla atrasties kopā ar Sebastjēnu.”

Francūzis Lēbs bija vadībā pēc pirmajām divām kvalifikācijām, taču svētdien viss negāja tik gludi. “Man šī bija visai sarežģīta nedēļas nogale, kā mēdz gadīties rallijkrosā. Sestdiena bija ideāla, uzvarēju gan pirmajā, gan otrajā kvalifikācijā un auto bija perfekts,” viņš iesāk. “Šodien negāja tik labi. Trešajā kvalifikācijā man bija kontakts ar Ekstromu un kvalifikāciju kopvērtējumā ierindojos otrajā vietā. Pusfinālā neizdevās labs starts, un tad pieļāvu kļūdu pēdējā līkumā. Sākt finālu no pēdējās rindas un tāpat kāpt uz goda pjedestāla nav slikti. Esmu priecīgs, ka abi ar Timiju iekļuvām labāko trijniekā.”

GRX Taneco pārstāvis Niklass Gronholms pirmo pusfinālu noslēdza ceturtajā vietā, priekšā Olsbergs MSE braucējam Kevinam Eriksonam un savam GRX komandas biedram Timuram Timerzjanovam. EKS pārstāvošais Andreass Bakeruds izvirzījās otrā pusfināla vadībā neraugoties uz to, ka startēja no otrās rindas, taču ar salauztu aizmugurējo piekari finišu sasniedza vien ceturtajā vietā, bet Team Peugeot Total braucējs Kevins Hansens un Olsbergs MSE braucējs Robins Larsons izstājās auto tehnisku iemeslu dēļ. GC Kompetition braucējiem Džeromam Grosē-Žaninam un Gērlainam Šišerī bija sarežģīta nedēļas nogale un viņi sacensības noslēdza, attiecīgi, 13. un 15. vietā. Sebastien Loeb Racing braucējs Greguārs Demustjē izcīnīja 14. vietu.

Jānis Baumanis: “Šodien neizdevās uzrādīt pašu labāko sniegumu kvalifikācijās, it sevišķi pēdējā braucienā. Neraugoties uz to, temps bija labs un biju apmierināts, ka kvalifikāciju noslēdzām desmitajā vietā. Pusfinālā nekad neko nevar zināt. Ar tādu mērķi arī gāju. Pēc laba starta pirmais pagrieziens bija mierīgs, bet trešajā pagriezienā Kevins Hansens pieļāva kļūdu un ieleca man sānos. Turpināju cīņu, un izdevās ļoti veiksmīgs un precīzs džokera aplis. Pēc tam izdevās uz konkurentu kļūdu rēķina pakāpties līdz otrajai vietai. Pirms priekšpēdējā pagrieziena, ļoti šaurā vietā Sebastiens Lēbs pieļāva kļūdu un aizšķērsoja man ceļu. Pēc sadursmes ar viņu trases atlikušajā daļā izkaroju otro vietu un finiša līniju šķērsoju pirms viņa. Tas ļāva finālā startēt no otrās rindas. To, ka veicu labāko startu nemaz nezināju līdz pat pēdējam brīdim, kad mani aizveda līdz goda pjedestālam. Liels prieks par komandas darbu un mašīnu, kas tika sagatavota, lai cīnītos pusfinālā un finālā. Šoreiz pietrūka pieredze, tādēļ strādāsim pie tā, lai turpmāk finālos varētu uzrādīt vēl labākus rezultātus. Pēc pusfināla mašīna bija pārkarsusi un mums nebija iespējas to pienācīgi atdzesēt. Beidzot esam uz pjedestāla un izcīnīta ‘Monster Energy Supercharge’ balva. Būtu gan vēlējušies iegūt pirmo, otro vai trešo vietu, tomēr ar pussoli esam uz pjedestāla.”