Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

KRISTOFERSONS UZVAR LATVIJĀ UN LABO REKORDU GRĀMATU

Izcīnot uzvaru Neste World RX of Latvia, zviedrs Johans Kristofersons palielināja savu pārsvaru Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kopvērtējumā.

PSRX Volkswagen Sweden pilots Latvijā nopelnīja maksimālo iespējamo punktu skaitu, ar savu Volkswagen Polo R izcīnot jau astoto uzvaru šajā sezonā, kas ir jauns rekords.

Uz Neste Latvia RX goda pjedestāla bija pārstāvēti trīs autoražotāji, otro vietu izcīnot EKS Audi Sport pilotam Matiasam Ekstromam, bet trešajā vietā finišējot Team Peugeot Total pārstāvošajam Sebastjēnam Lēbam ar Peugeot 208.

Ekstroms izcīnīja arī Monster Energy Supercharge balvu par ātrāko reakcijas laiku fināla startā, ar ko pietika, lai pirmajā līkumā pakāptos uz otro vietu, tieši aiz Kristofersona.

Pirmā līkuma cīņās uz trešo vietu pakāpās GRX Taneco pilots Niklass Gronholms. Somu pilots ar Hyundai i20 aizvadīja labu sacīksti, ar Sebastjēnu Lēbu cīnoties par vietu uz goda pjedestāla līdz pat finišam un atkārtojot savu sezonas labāko rezultātu.

Visi trīs Team Peugeot Total piloti, Lēbs un zviedru brāļi Timijs un Kevins Hansens, iekļuva finālā. Pēc starta atkrituši uz brauciena aizmuguri, Kevins ar Timiju aizvadīja cīņu brauciena garumā, Timijam brāli apsteidzot un finālu noslēdzot piektajā vietā.

🗒 REZULTĀTI_ ŠEIT

„Matiasam (Ekstromam) pusfinālā padevās nedaudz labāks starts, taču es bremzēju cik vien vēlu varēju, lai nokļūtu vadībā, pēc kā trīs apļu garumā līdzīgi cīnījāmies. Godīgi sakot, es pieļāvu vairākas kļūdas, un pēc tam sāku braukt uzmanīgāk,” stāsta Kristofersons. „Finālā man starts izdevās lieliski – pēc pusfināla veicām dažas izmaiņas automašīnas regulējumos, līdz ar ko pēdējais pusotrs aplis man bija mierīgs un atgādināja pagājušā gada Latvijas posmu.” PSRX Volkswagen Sweden turpina būt vadībā arī Pasaules RX komandu čempionātā.

Ekstroms bija priecīgs par veiksmīgu nedēļas nogali Rīgā un otro vietu finālā. „Esmu apmierināts ar šo rezultātu, mums izdevās vairāki labi kvalifikācijas braucieni un visas nedēļas nogales garumā bijām lieliski startā,” saka Ekstroms. „Protams, es vēlos uzvarēt, un šeit atkal bijām tam ļoti tuvu. Vēl atlikuši vairāki Pasaules RX posmi un tajos darīsim visu ko spējam, lai sasniegtu goda pjedestāla augstāko pakāpienu.”

Pēc savas pirmās Pasaules RX uzvaras izcīnīšanas 2016. gada Latvijas posmā, šoreiz Lēbs sacensības noslēdza trešajā vietā. „Sacensības bija visai veiksmīgas. Izdevās lieliska pirmā kvalifikācija, taču bija nelielas problēmas otrajā – pēc cīņas pirmajā līkumā es ietriecos riepu barjerā, kas man sabojāja priekšējo kreiso piekari un maksāja visai daudz laika. Abas šodienas kvalifikācijas pagāja labi. Izskatās ka mums ir labs ātrums, taču visu trīs ražotāju automašīnas ir tik līdzīgas ka trasē ir grūti kādu apsteigt. Esmu priecīgs atkal iekļūt labāko trijniekā.”

PSRX Volkswagen Sweden pilots Peters Solbergs bija ceturtais pirmajā pusfinālā, bet EKS Audi Sport pārstāvis Andreass Bakeruds tāpat noslēdza otro pusfinālu. Abi GC Kompetition piloti, Gērlains Šišerī un Liams Dorans, cīnījās par vietām finālā un savus pusfinālus noslēdza piektajā vietā, bet GRX Taneco braucējs Timurs Timerzjanovs un EKS Audi Sport pilots Niko Mullers no saviem pusfināliem bija spiesti izstāties. ALL-INKL.COM Munnich Motorsport pilots Timo Šeiders bija pirmais rezervists uz pusfinālu, kvalifikāciju noslēdzot trīspadsmitajā vietā, bet Jānis Baumanis izcīnīja četrpadsmito vietu.

Pols Belamijs, Pasaules RX un IMG vadītājs: „Latvijas posms komandām, braucējiem un skatītājiem vienmēr ir viens no sezonas gaidītākajiem notikumiem, un tā bija arī šogad. Laikapstākļi šoreiz bija ideāli un divdesmit deviņi tūkstoši fanu varēja izbaudīt aizraujošas sacensības. Vēlos apsveikt Johanu Kristofersonu ar kārtējo uzvaru, viņš šobrīd ir lieliskā formā un rezultāti neatspoguļo to, cik smagi viņš ir strādājis, lai tos sasniegtu. Vēlos apsveikt arī Reini Nitišu ar Eiropas čempiona titula nodrošināšanu un uzvaru savā mājas posmā. Tagad mums ir divas nedēļas laika sagatavoties Pasaules RX pirmajai vizītei ASV.”

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2018. gadā iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija, Live Riga un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).