Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

JAUNI ALFA ROMEO GATAVI RX DEBIJAI

Itāļu komanda Tedak Racing septembrī notiekošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Francijas posmā gatavojas startēt ar diviem jauniem Alfa Romeo MiTo Super1600. Šis posms iekļauts arī Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta kalendārā.

Komanda iepriekšējās Euro RX sezonās ir startējusi ar Renault Clio Super1600 automašīnām, un jaunos MiTo sāks testēt šonedēļ Itālijā, pilota lomu pildot Davidem Mediči.

“2016. gada sezonas laikā mēs nolēmām, ka pēc trīs Euro RX sezonām ar Clio ir laiks pārmaiņām, tāpēc šogad esam uzbūvējuši divus jaunus MiTo. Alfa Romeo ir tradīcijām bagāts itāļu autoražotājs ar lielu fanu pulku,” stāsta Tedak īpašnieks Andrea Kareti. “Esam panākuši vienošanos ar Autotecnica Motori, kuri, mūsuprāt, ir pieredzes bagātākie Alfa Romeo dzinēju būvētāji, un viņi ir apņēmušies sagatavot pilnīgi jaunu Super1600 dzinēju. Tas ir milzīgs darbs, kas tika sākts no nulles. Diemžēl, tas arī ir aizņēmis nedaudz vairāk laika nekā cerējām. Elektronikas komponentēm izmantojam Magneti Marelli, bet amortizatori būs Reiger ražojuma.”

Mediči pilotēs automašīnu tās debijā Francijā. “Katru dienu saņemam detaļas jaunajai automašīnai,” stāsta Kareti. “Beidzot tā ir gatava braukšanai un Davide to vadīs gaidāmajos testos. Sapņa piepildījums arvien tuvojas. Francijas RX fani būs pirmie, kuriem būs iespēja redzēt jauno auto sacensībās.”

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 klases kopvērtējuma līderis šobrīd ir latvietis Artis Baumanis, taču otro no piektās vietas kopvērtējumā šķir vien četri punkti. Čempionāta piektais posms notiks Rīgā, kopā ar Neste World RX of Latvia, 16. un 17. septembrī.