World RX of Riga
World RX

EURO RX: REINIS NITIŠS UZVAR SUPERCAR ZVIEDRIJAS POSMĀ

FIA pasaules rallijkrosa čempionāta līderim Johanam Kristofersonam Holjesā uzvarot piekto reizi šosezon, latvietis Reinis Nitišs Euro RX Supercar finālā izcīnīja savu otro uzvaru.

FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Supercar klases trešajā posmā uzvaru izcīnīja kopvērtējuma līderis Reinis Nitišs, tādējādi nostiprinot savu pozīciju. Norvēģis Tomass Brintesons finišēja otrais, kas ir viņa sezonas labākais rezultāts, bet zviedrs Lukass Valfridsons sacensības noslēdza trešajā vietā.

Čempionāta līderis Nitišs uzvarēja kvalifikāciju kopsummā un arī savā pusfināla braucienā, tādējādi nodrošinot sev pirmo starta vietu finālā. Pēc laba starta viņš noturējās vadībā un džokera apli veica piektajā aplī, no tā izbraucot blakus Sirilam Reimondam – pēc īsas cīņas tomēr saglabājot pirmo vietu. Apļa beigās, līdzīgā manevrā kādu 2015. gada Holjesas finālā veica Timijs Hansens, Reimonds apdzina Nitišu un finiša līniju šķērsoja pirmajā vietā. Tomēr, drīz pēc finālbrauciena finiša viņš par šo apdzīšanas manevru saņēma 5 sekunžu sodu, kas atsvieda viņu uz ceturto vietu.

Pēc neveiksmīgiem pirmajiem diviem posmiem, norvēģis Tomass Brintesons uzvarēja otrajā kvalifikācijā un finālu noslēdza otrajā vietā, trešo vietu uz goda pjedestāla izcīnot zviedram Lukasam Valfridsonam. Vācietis Renē Mjunihs un zviedrs Peters Hedstroms noslēdza labāko sešinieku, bet 2017. gada Euro RX čempions Antons Marklunds nespēja kvalificēties pusfinālam pēc elektronikas problēmām trešajā un ceturtajā kvalifikācijā.

“Šī bija maģiska nedēļas nogale vārda vistiešākajā nozīmē. Sacensību laikā mums izdevās spert vairākus soļus uz priekšu un uzlabot auto vadāmību. Šodien jau varējām braukt ļoti augstā tempā, un mums izdevās sataupīt riepas, kas finālbraucienus ļāva sagaidīt iespējami labākajā tehniskajā stāvoklī.

To izdevās izmantot – pusfinālā ļoti pārdomāts un drošs brauciens. Tikmēr finālā jau “pedālis grīdā” un spēkošanās ar Reimondu. Grūta cīņa, kas noslēdzās ar Reimonda sitienu pa durvīm, un zaudētu līderpozīciju priekšpēdējā aplī. Šoreiz gan patiesais finišs bija vēl nedaudz vēlāk, tiesnešu telpā – tur tika lemts, ka šis apdzīšanas manevrs nav bijis godīgs, un Reimondam tika piešķirts sods – kas nozīmē, mēs uzvarējām!” pēc uzvaras Zviedrijā stāsta Reinis Nitišs.