World RX of Riga
World RX

EKSTROMS UZVAR VĀCIJAS POSMĀ

Zviedrs Matiass Ekstroms uzvarēja pagājušajā nedēļas nogalē notikušajā ALL-INKL.COM World RX of Germany, Monster Energy FIA pasaules rallijkrosa čempionāta priekšpēdējā posmā. Otro vietu ar Peugeot 208 WRX Supercar izcīnīja Team Peugeot-Hansen pārstāvis Timijs Hansens. Ekstroma komandas biedrs, Topi Heikinens ar Audi S1 EKS RX Quattro sacensības noslēdza trešajā vietā, tādējādi EKS komandai mājas posmā nodrošinot divas vietas uz goda pjedestāla.

Viens no ievērojamākajiem sasniegumiem šajā nedēļas nogalē piederēja PSRX Volkswagen Sweden pārstāvim Peteram Solbergam, kurš finišēja ceturtajā vietā. Norvēģis iepriekšējā posmā pieredzēja avāriju, kuras rezultātā salauza atslēgas kaulu un divas ribas, taču, neraugoties uz to, piedalījās sacensībās, lai turpinātu cīņu par otro vietu čempionāta kopvērtējumā. Uzvarot trešajā un ceturtajā kvalifikācijā, Solbergs ierindojās pirmajā vietā kvalifikāciju kopvērtējumā. Viņš uzvarēja arī savā pusfināla braucienā, taču zaudēja laiku pēc kļūdas fināla pirmajā līkumā.

Solbergs stāsta: “Šai nedēļas nogalei bija kārtīgi jāgatavojas – izveidojām speciālas bruņas, ko vilku zem kombinezona, lai noturētu vietā atslēgas kaulu, taču visu sacensību laiku biju satraucies un gaidīju brīdi, kad kāds man lielā ātrumā ietrieksies aizmugurē. Pāris reizes mani pabakstīja, taču tas nebija nekas liels. Finālā nedaudz nepaveicās – es ļoti vēlējos uzvarēt, taču arī šāds rezultāts ir kā uzvara man, manai ģimenei un komandai.”

Soms Niklass Gronholms un zviedrs Kevins Hansens sasniedza savu pirmo Pasaules RX finālu 2017. gada sezonā. Hansens varēja cīnīties par vietu labāko trijniekā, taču fināla trešajā aplī salauza automašīnas amortizatoru un bija spiests palaist garām Heikinenu. Sacensību noslēgumā viņam sestā vieta, aiz Gronholma, kuram šis bija sezonas labākais rezultāts.

Posma uzvarētājs Ekstroms, kurš Esteringā izcīnīja savu 2016. gada Pasaules RX čempiona titulu, komentē: “Ir lieliski izcīnīt savu ceturto uzvaru šosezon un uz goda pjedestāla būt kopā ar Topi – šķiet, ka tas iepriekš ir noticis tikai vienreiz [Hokenheimā], un ir patīkami būt blakus savam komandas biedram. Topi vienmēr veic lieliskus startus un arī šodien sevi pierādīja kā labākais šajā ziņā. Tagad atlicis sezonas pēdējais posms, kopvērtējumā esmu tikai vienu punktu aiz Petera [Solberga]. Cīņa par čempiona titulu ir beigusies, taču vēlos sezonu noslēgt cik vien labi iespējams un tas būs mūsu vienīgais mērķis nākamā mēneša vizītē Keiptaunā.”

Otro vietu izcīnījušais Hansens turpina: “Pagājušā reize, kad biju labāko trijniekā bija Beļģijā, tāpēc ir labi to atkal sasniegt. Šajās sacensībās nedaudz mainīju savu pieeju – nav iespējams tā vienkārši sasniegt augstvērtīgu rezultātu, taču finišēt otrajam trasē, kurā ir grūti apdzīt ir labs sasniegums. Fināla beigas man nebija vieglas, taču ar to pietika otrajai vietai. Šim čempionātam esmu veltījis visus savus spēkus, tāpēc ir lieliski šeit atrasties. Kevins šajā posmā demonstrēja fantastisku sniegumu, neraugoties uz to, ka brauc ar pagājušā gada automašīnu – vēlējos uz goda pjedestāla būt kopā ar viņu, un ceru ka tas notiks jau drīzumā.”

Trešās vietas ieguvējs Heikinens: “Man ir ļoti laba komanda – šogad pagāja ilgs laiks līdz apradu ar automašīnu, tāpēc esmu priecīgs būt labāko trijniekā, kopā ar Matiasu.”

Johans Kristofersons pirmoreiz šogad nesasniedza finālu. 2017. gada Pasaules RX čempions pusfināla pirmajā līkumā zaudēja laiku aiz Kevina Eriksona un pirmā apļa beigās bija sestais. Pagājušā gada Vācijas RX uzvarētājs Eriksons centās apdzīt Hansenu un sagriezās, viņa Fiestā ietriecoties gan Sebastjēnam Lēbam, gan Kristofersonam, kuri bija turpat aizmugurē. Lēbs finālu nesasniedza pirmoreiz kopš Beļģijas posma maijā.

Noslēdzošajā FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posmā Super1600 klasē, savu otro čempiona titulu pēc kārtas izcīnīja Krištians Sābo. Pēc pusfināla esot izcīnījis čempiona titulam nepieciešamo punktu skaitu, viņš sacensības noslēdza sestajā vietā. Latvietis Artis Baumanis Vācijā izcīnīja trešo vietu un sezonas kopvērtējumā palika otrais, bet Jussi-Petteri Leppihalme posmā bija otrais un sezonas kopvērtējumā trešais.

Norvēģis Larss-Oivinds Enerbergs kļuva par 2017. gada TouringCar čempionu, bet Anderss Bratens un Filips Gērmans izcīnīja, attiecīgi, otro un trešo vietu. Vācijas RX posmā uzvarēja pagājušā gada čempions Bens-Filips Gundersens, bet Dāvids Nordgards un Bratens izcīnīja otro un trešo vietu.

Pasaules RX un IMG vadītājs, Pols Belamijs: “Šodienas fināla pirmajā rindā stāvēja divu Vācijas autoražotāju – Volkswagen un Audi – mašīnas, kas ir lieliski šo ražotāju mājas posmā. Apsveicu Matiasu ar uzvaru 25 tūkstošu fanu priekšā, bija patīkami uz pjedestāla redzēt divus EKS komandas pārstāvjus. Tāpat esmu priecīgs redzēt Timija atgriešanos labāko trijniekā, kā arī šajā nedēļas nogalē esam noskaidrojuši divus Eiropas čempionus – apsveicu Krištianu un Larsu-Oivindu. Noslēgumā, vēlos izcelt varonīgo sniegumu Petera izpildījumā, viņam atgriežoties sacensībās vien divas nedēļas pēc negadījuma Rīgā, kas uzskatāmi parāda Pasaules RX pilotu aizrautību un nopietno pieeju. Līdz sezonas pēdējam posmam Dienvidāfrikas Republikā ir atlikušas sešas nedēļas, pasaules čempionātam gatavojoties pirmajai vizītei Keiptaunā.”

RA EVENTS ir noslēdzis 20.07.2021. līgumu Nr. SKV-TL-2021/15 ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par atbalsta saņemšanu pasākuma “Starptautiskās konkurētspējas veicināšana” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds.