Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

BAUMANIS PORTUGĀLĒ IZCĪNA OTRO UZVARU SUPER1600 KLASĒ

Ja sniegotie apstākļi Portugāles posma finālā bija izaicinājums Supercar klases braucējiem, tad, iespējam,s braukšana bija vēl sarežģītāka FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta Super1600 klases priekšpiedziņas automašīnām.

Artis Baumanis ar Volland Racing Skoda Fabia izcīnīja savu otro uzvaru, taču pretstatā dominancei, ko viņš demonstrēja pirmajā posmā, uzvara Montalegres trasē nāca daudz smagākā cīņā.

Baumanis kvalifikāciju noslēdza divpadsmitajā vietā, un savā pusfināla braucienā Džokera apļa izejā pēc kontakta ar Josefu Šustu tika izstumts no trases. Neraugoties uz to, viņš pusfinālā izcīnīja trešo vietu, kas deva iespēju no trešās rindas startēt finālā.

Kvalifikācijā uzvarējušais Volland Racing braucējs Rokas Baciuska uzvarēja arī savā pusfinālā un finālu sāka no pirmās starta vietas, taču jau pirmajā aplī viņu apdzina norvēģis Espens Izaksetrs, kamēr Baumanis sekoja Ondrejam Smetanam un veica Džokeru.

Baciuska Džokeru veica ceturtajā aplī, brīdī kad Baumanis pirmajā līkumā tika garām Smetanam, taču lietuvieti apsteidza arī francūzis Maksimiljēns Eveno. Snigšanai kļūstot intensīvākai, Izakestrs Džokeru veica sestajā aplī, no tā izbraucot tieši aiz Baumaņa.

Lai gan ar Peugeot 208 braucošais Izakestrs pēdējos līkumos darīja ko vien spēja, viņš nespēja apsteigt Baumani. Labāko pieciniekam finišējot trīs sekunžu ietvaros, Smetana ar Ford Fiesta izcīnīja trešo vietu, apsteidzot Eveno, Baciusku un Vaclavu Veverku.

Starp braucējiem kuri nespēja kvalificēties finālam bija Barselonā uz pjedestāla kāpušais Džimijs Terpero un igaunis Janno Ligurs, abiem savus pusfinālus noslēdzot ceturtajā vietā.

Pēc diviem no sešiem Euro RX Super1600 posmiem, Baumanis ir iekrājis piecu punktu pārsvaru pār komandas biedru Baciusku. Terpero un Izakestrs ir, attiecīgi, trešajā un ceturtajā vietā, sešus un 14 punktus aiz līdera.

Visi Portugāles posma Super1600 klases rezultāti apskatāmi ŠEIT