Neste World RX of Latvia
Neste World RX of Latvia
World RX FIA

BACIUSKA VĀCIJĀ KĻŪST PAR SUPER1600 KLASES ČEMPIONU

Paralēli FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmam, pagājušajā nedēļas nogalē Vācijā notika arī noslēdzošais FIA Eiropas rallijkrosa čempionāta posms Super1600 klasē.

Lietuvietis Rokas Baciuska pēc uzvaras Rīgas posmā uz Vāciju devās kā kopvērtējuma līderis, ar savu Audi A1 uzstādot ātrākos laikus abās sestdienas kvalifikācijās Esteringas trasē. Trešajā un ceturtajā kvalifikācijā, kā arī kvalifikāciju kopsummā, uzvaru izcīnīja viņa Volland Racing komandas biedrs, un tuvākais sekotājs kopvērtējumā, Aidars Nurievs. Baciuska un Nurievs uzvarēja savos pusfinālos un aizvadīja aizraujošu cīņu fināla pirmajā aplī. Lai izcīnītu čempiona titulu, Nurievam bija nepieciešama uzvara finālā, bet Baciuskam būtu jāfinišē sestajā vietā. Nurievs otrajā līkumā izvirzījās vadībā un izcīnīja savu sezonas otro uzvaru, bet Baciuska sacensības noslēdza otrajā vietā un izcīnīja Eiropas čempiona titulu savā pirmajā sezonā.

“Nespēju šo sajūtu izteikt vārdos. Sezonas sākums Spānijā un Portugālē bija ļoti smags, taču šī šis sasniegums ir teju neticams,” stāsta Baciuska. “Šis ir mans pirmais tituls, un izcīnīt to pēc tik līdzīgas cīņas pēdējā posmā ir fantastiski.”

Trešais pilots kurš varēja iesaistīties cīņā par EuroRX Super1600 čempiona titulu dodoties uz sezonas pēdējo posmu bija latvietis Artis Baumanis, taču pirmssezonas favorīts, kurš uzvarēja šī gada pirmos divus posmus, pusfinālā piedzīvoja avāriju un nekvalificējās finālam. Somijas pārstāvis Jesse Kallio, neraugoties uz izstāšanos pirmajā kvalifikācijā, spēja izcīnīt otro vietu savā pusfinālā un finālu noslēdza trešajā vietā. Krievs Timur Šigabutdinovs, čehs Josefs Šusta un ungārs Gergelijs Martons arī iekļuva finālā, sacensībās kopā piedaloties 22 dalībniekiem.

Artis Baumanis: “Rīts iesākās ar trešo ātrāko laiku warm-up, kurā izdevās atrast pareizākas braukšas trajektorijas un labāku braukšanas ritmu, kas palīdzēja pēc tam kvalifikācijas braucienos. Trešā kvalifikācija tika aizvadīta kopā ar ātrākajiem braucējiem. Starts sanāca labs, bet tiku izspiests pirmajā pagriezienā ārmalā un pēc tam paliku 4.vietā. Izbraucot džokeri pirmajā aplī, priekšā bija brīva trase, kur varēju braukt savā ritmā. Trešajā kvalifikācijā kopvērtējumā uzrādīju 6.rezultātu, bet tika uzbraukts ātrākais aplis, kas nozīmēja, ka ar braukšanu viss kārtībā. Ar labu noskaņojumu tika aizvadīta 4.kvalifikācija, kur finišēju otrais un atkal uzrādīju ātrāko apli, kas deva pārliecību par saviem spēkiem. Pusfinālā starts sanāca labs, iekārtojos otrajā pozīcijā pēc pirmā pagrieziena, bet tad pieļāvu kļūdu pārslēdzoties, kā rezultātā zaudēju ātrumu, kuru izmantoja konkurenti izspiežot mani ārmalā un pēc tam neatstājot vietu trasē iestūma barjerā, kur tika sabojāta automašīna. Sezona noslēgta ar nepatīkamu avāriju un 3.vietu kopvērtējumā. Gribu pateikt paldies visiem atbalstītājiem, komandai, ģimenei un faniem!”

Estering RX rezultāti apskatāmi ŠEIT.

Super1600 čempionāta kopvērtējums pieejams ŠEIT.